Филм

film.19„Forever my girl“  го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години.

Повеќе...

jumandzi.novdelЗа прв пат се запознавме со Џуманџи во 1995 година во истоимениот филмски хит кој во благајните на кино салите заработи преку 260 милиони долари, каде главна улога играше незборавниот Робин Вилијамс.

Повеќе...

Fifty-Shades.FreedКрајот на триологијата Fifty Shades е пред нас. Забележавме дека првите два дела не ја доживеаа посакуваната слава, но третиот и најпопуларен дел најверојатно дека ќе ги сврти нештата во подобра насока.

Повеќе...

najplateni.filmovi002017 година за Холивуд беше значајна на дамите актерки, но за среќа овој пат не станува збор за секс скандал, туку за тоа дека три од најпрофитабилните филмови за минатата година имаат во главната улога жена.

Повеќе...

your.movie29Многумина од нас се скептици кога станува збор за анимирани филмови, но тие сѐ повеќе се подобруваат и докажуваат дека се многу повеќе цртани за деца.

Повеќе...

nova.filmoviНовата Година и Божиќ се денови кога сите се собираме заедно и уживаме во тие моменти на среќа. Сите го декорираме домот, се собираме покрај елката, уживаме во богатата трпеза...

Повеќе...

los.film0Доколку мислевте дека Вил Смит не може да има полошо издание од „Suicide Squad“, судејќи според унисоноста на филмската критичка мисла, многу сте погрешиле.

Повеќе...

sam.doma25Сигурно и оваа зима, пред Нова година, по кој знае кој пат, го гледавте филмот "Сам дома", а доколку притоа се запрашавте како триковите за одрбана на Кевин за да им се спротивстави на Хери и Марв би функционирале во вистински живот, ЈуТјуберот Џејк Ропер го истражил тоа за вас.

Повеќе...

dark.2212Научнофантастичниот трилер „Dark“ е новиот хит на Netflix, и германската серија официјално добива втора сезона, откако денеска Netflix ја потврди оваа информација.

Повеќе...

trejler.2012Во 2014 година се појави третото продолжение на Хобит, а веќе сега Питер Џексон се враќа на големи екрани. Со оглед на тоа што Мортал Енџинс во кината доаѓа за една година, фановите ќе мора да бидат трпеливи. Додека чекаме, излезе првиот трејлер кој ветува многу.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа