Рафа Надал си обезбеди 1/4 финале во Монтреал со победата над Јанович 7-6(6), 6-4. Ново крунисаниот шампион на Вимболдон, Енди Маереј не успеа да ја помине пречката Гулбис и беше испратен од турнирот со убедлив пораз 6-4 6-3.

banerIscelitelMilenium