Лајфстајл

cats.0Живееме во динамично и напорно општество во кое стресот е неизбежен дел од секојдневието.

Повеќе...

seks.07100Некогаш секојдневните пози стануваат здодевни и монотони и е потребна нова возбуда во сексуалниот однос. Така ќе си овозможите лудо и незаборавно искуство, а можеби на вашиот партнер ќе му ја исполните фантазијата за која долго време мечтаел.

Повеќе...

IMG 5452-thumbВчера, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар - АМИГОС 2.0. Едно ново, поинакво искуство, разновидни специјалитети со врвен квалитет, ароматични вина и одлични коктели.

Повеќе...

dzasika.06Џесика е доказ дека и по седум бремености телото може да се врати во форма со труд и посветеност. Таа стана фитнес зависничка и сега изгледа подобро отколку по првата или втората бременост.

Повеќе...

04.04Дали некогаш сте помислиле да гушнете дрво или пак веќе го имате направено тоа некогаш во животот? Некои луѓе сметаат дека придобиките од гушкањето дрва се најчесто врзани со сопственото убедување. Но, сепак постојат и некои точки кои можат да се споменат независно од вербата, а да се засновани на научни факти.

Повеќе...

pojadok.0310Пропуштањето на појадокот може да се покаже како фатално за многу луѓе, бидејќи го удвојува ризикот од атеросклероза, при која се прошируваат ѕидовите на артериите - пишува „Франс Прес“ во својата анализа.

Повеќе...

seks.1002Сексот во тројка не е фантазија којашто ја има буквално секој човек, но сепак е една од оние којашто ја имаат една третина од луѓето.

Повеќе...

hrana.3009Што треба да се јаде наутро за го зачувате своето здравје и да го спречите таложењето на вишокот килограми? Кинеските нутриционисти го разбија митот за тоа дека појадокот мора да биде обилен и дека мора да јадете рано наутро.

Повеќе...

kosa.3009Древниот трик кој го користат Јапонките за брз раст на косата е многу поедноставен и поевтин од сите за кои досега сме слушнале, а намирницата која ја употребуваат тие сигурно се наоѓа во секоја кујна.

Повеќе...

2.sestriТаа е личност за која најмногу се грижите, и која понекогаш најмногу ве нервира. Таа понекогаш лошо се однесува, но и ве држи под контрола. Вие сте тука од нејзиниот прв ден од животот и таа засекогаш го промени вашиот живот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа