Лајфстајл

Maski.zavodnikНе за џабе велат дека љубовта е слепа. Кога чувствата ќе го надвладеат разумот, не е многу тешко човек да изманипулира со нас бидејќи водени од нив не се ни обидуваме да размислиме дали некој сака да ја злоупотреби нашата доверба.

Повеќе...

romanticni.filmoviСтудените и дождливи есенски денови се совршени за гледање на романтични филмови со интересни љубовни приказни, кои ќе ве разнежнат и ќе ви го стоплат срцето. Направете си соодветна атмосфера и одберете еден од овие филмови и уживајте во вечерта!

Повеќе...

kakao.22Секој од нас се сеќава на омилениот пијалак од детството, шолја млеко помешано со какао. Но, доколку ги знаеме здравствените придобивки на какаото повторно ќе го ставиме на нашето мени. Ова се позитивните страни, но и состојките кои ги содржи какаото.

Повеќе...

nastinka20За време на есента и зимата, ризиците од грип и настинки постојано не демнат, а за телото да се справи со нив потребни се комплексни процеси кои зависат од многу фактори.

Повеќе...

boja.19Доколку цврсто бевте убедени дека црната боја ништо не може да ја замени, можеби сепак се излажавте. Барем кога се работи за претсезона, ќе доминира розовата боја!

Повеќе...

erotski.seksСекој пар има потреба од нови вештини во предиграта по кои ќе следи неверојатен секс. Постојат неколку ерогени точки кои ќе предизвикаат обострано размрдување на страстите.

Повеќе...

eden-na-eden.naslovnaАко тргнавте да пазарите во супермаркетот Гранап во Карпош, големи се шансите дека ве пречека голем знак – НЕМА ХРАНА! Сигурно се разочаравте, но знајте дека многу полошо се чувствуваат илјадници Македонци секојдневно, бидејќи всушност ова за нив е секојдневие!

Повеќе...

pravilo2.22Не е едноставно постојано да се одржува возбудлива, интересна и спонтана врска. Стресот на работното место, секојдневните предизвици, уморот, и нервозата полека ја уништуваат љубовната врска.

Повеќе...

fail.combination00Некои дами со нетрпение очекуваа да дојде есента, бидејќи едвај ги издржаа високите летни температури, на други пак многу им недостига сонцето и топлото време, но со сигурност секоја дама се радува на новите модни трендови и со нетрпение очекува да го надополни плакарот со нови есенски парчиња облека.

Повеќе...

zodijak.12Дознајте каква инспирација ви треба на вас водејќи се според Зодијакот. Имено, овие инспиративни цитати испраќаат моќни пораки до секој хороскопски знак.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа