Лајфстајл

cizmi.kolena11Оваа есен она што треба да се најде во вашата колекција на чевли дефинитивно се чизмите до колена.

Повеќе...

korejka.08Не е чудно што познатите актерки се повеќе црпат трикови за убавина од Азијатките и нивните бјути рутини. Бидејќи ако погледнеме која било Корејка, Јапонка или Кинескиња, нивната кожа и коса се толку здрави, блескави, густи што посакуваме малку од нивните гени.

Повеќе...

antoneta.07Не постои жена која не слушнала за убавината на кралицата на Франција, Марија Антоанета. Сепак постојат неколку вековни тајни кои таа ги применувала со цел да го одржува својот блескав тен, нежна кожа и да ги прикрие своите недостатоци.

Повеќе...

zodijak.ovenАстролозите велат дека лицата родени во овој хорскопски знак се најдобрите луѓе во Зодијакот. Тие имаат многу позитивни карактеристики. Во продолжение неколку од нив, кои ќе ве натераат во вашиот живот да имате пријател роден во знакот Овен.

Повеќе...

esen.0311Дали ве очекува нова љубов при крајот на оваа есен? Погледнете кои три знака ги очекуваат авантури на љубовен план...

Повеќе...

zima.0211Зимскиот период со себе носи многу студ кој го лади нашиот организам. Но, важно е да знаете дека постојат определени видови храна кои ја поттикнуваат термогенезата.

Повеќе...

cokolado.01Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор дува ветер и паѓа дожд а вие уживате во шолја топло чоколадо, потполно сами, или со своите сакани?

Повеќе...

skorpija.30Шкорпиите важат за најинтензивниот, најсложениот и еден од најемоционалните знаци во целиот Зодијак а астролозите велат дека нивниот период од годината е есента.

Повеќе...

dzidzi.30Еден од најсексипилните модели на денешницата, Џиџи Хадид, открила едноставен трик со помош на кој ја одржува својата фигура. Пред ревиите и јавните настапи, познатата манекенка има еден помалку необичен трик, кој очигледно одлично за неа функционира.

Повеќе...

ubava.zenaИзгледот на жената за мажите е навистина важен, но не и пресуден кога станува збор за вистинската љубов. Во продолжение, погледнете кои квалитети тие ги ценат повеќе од изгледот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа