Лајфстајл

happy.vrskaМногу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа. Едноставно знаете кога сте среќни, зар не?

Повеќе...

pijanoreksija.23Младите девојки за да изгледаат поубаво и посекси ги прескокнуваат оброците и значајно го намалуваат внесот на калории со цел да направат место за калории од алкохолните пијалоци.

Повеќе...

sarmantni.licaВелат дека на шармантните луѓе сите врати им се отворени (или речиси сите...) Некои луѓе се родени со ваква енергија, но и тоа е доблест, односно особина која може лесно да се стекне.

Повеќе...

zdravo.teloПосакувате брз тренинг за кој не е потребна опрема, ниту пак посебна подготовка? Тренерот Тифани Робинс издвојува шест едноставни вежби што можете да ги правите во дневната соба.

Повеќе...

dobar-mazДобивањето на универзитетска диплома, возачката дозвола и слично, се само дел од работите кои го означуваат периодот кога момчето прераснува во маж. Но дали тоа се вистинските работи со кои се странува маж? Размислете повторно...

Повеќе...

horoskop-zenaПоследниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања.

Повеќе...

deca.pisuvaЗа време на најдолготрајното истражување на деца генијалци во историјата, во текот на 4 децении научници следеле 5.000 деца, кои покажаа резултати во најгорниот 1% по интелект.

Повеќе...

 ljubov.parВо зодијакот постојат хороскопски знаци кои не го даваат срцето така лесно но кога ќе го дадат - сакаат засекогаш! Дали поради болка во минатото, без разлика дали е поради претпазливост или едноставно поради тоа што е во нивната крв. Три хороскопски знаци се токму од овој тип – тие се заљубуваат многу ретко, но дозволат ли некого до најскриената душа, тоа е за цел живот.

Повеќе...

mistarizona0Многупати личноста која ви се допаѓа може да биде незаинтересирана доколку вие “трчете“ по неа се додека не почнете да се одалечувате и станете тешко достижна.

Повеќе...

viktorija.sikret14Моделите на „Victoria’s Secret“ важат за едни од најубавите, но и најзгодните жени во светот. Тие во текот на целата година напорно вежбаат и ја одржуваат својата форма за најголемото шоу во годината, кое за некоја недела ќе се одржи во Шангај.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа