Лајфстајл

skorpija.devojka0712Скорпијата е еден од најмоќните знаци во хороскопот, кој создава страв кај другите. Лицата родени во овој знак се најлојалниот пријател и најлош непријател кој можете да го имате. За нив нема „статус кво“ - или ги сакате или се плашите од нив.

Повеќе...

zima.ljubov06Неодамнешно истражување на компанијата YouGov спроведено низ 20 земји откри дека поголемиот број од луѓето му даваат приоритет на карактерот за сметка на изгледот кај љубовниот партнер.

Повеќе...

zenska.zimoЛуѓето кои се родени во декември се родени во хороскопскиот знак Стрелец или Јарец. Едно истражување покажало дека децата родени во овој период се многу помирни и подисциплинирани.

Повеќе...

osobini.licnosti01Наутро, попладне или пак навечер? Вашиот час на раѓање може да ги отслика карактеристиките кои ги поседувате.

Повеќе...

mazi.seksИако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката имала претходно секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат.

Повеќе...

devojka.pisuva30Најдобрата врска во вашиот живот ќе биде онаа врска започната со девојка која ги запишува своите чувства и доживувања во дневник или пак ги претвора во поезија. Станува збор за девојка која не се плаши од тајните на своето срце. Девојка која има силен глас и знае дека нејзините мисли вредат. 

Повеќе...

Ulica.voda29Постојат голем број на туристички локации кои се толку надреални и убави што кога ќе ги видите нивните фотографии за прв пат, мислите дека тоа е филмски декор.

Повеќе...

morkov.2811Зимските месеци се оној период од годината кога настинките и грипот имаат најголема распространетост. Еден од најиритирачките симптоми кои се појавуваат за време на сезоната на грипот и настинките е кашлањето.

Повеќе...

nofilter.27Доколку некогаш се прашувате како им успева на славните личности да изгледаат совршено, знајте дека постојат неколку мејкап трикови кои се лесни за совладување. Затоа, следете ги инструкциите во продолжение и постигнете го совршениот изглед од црвениот тепих.

Повеќе...

palerina.01За време на студените зимски денови покрај кожните јакна и долгите капути морате да направите место и за пелерините. Тие се модерни, женствени и елегантни  и со својот невообичаен волуменозен и асиметричен крој дава повеќе впечаток во модните комбинации.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа