Лајфстајл

dalaj.damaНеговата утринска рутина беше преточена во книгата на Пико Јајер кој тврди дека наишол на подигнување и наоѓање радост откако и тој самиот ја пробал.

Повеќе...

hrana.0Доколку сте од оние девојки кои се трудат да имаат здрава исхрана, но килограмите и понатаму се таложат, овој текст е повеќе од потребен за вас.

Повеќе...

zaveduvanje.00Сакате да заведете некого но не знаете како да почнете? Доколку се одлучите тоа да го направите со зборови, не заборавајте дека освен содржината на приказната, важен е и начинот на кој ќе пријдете. 

Повеќе...

familija.zimaНема да верувате колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак. Според датумот на вашето раѓање можете да откриете каков родител сте. Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте во продолжение...

Повеќе...

trendovi.0901Доколку во скоро време планирате шопинг за подновување во новата година, можеби ќе ве интересира која облека ќе биде посебно популарна во 2018-та.

Повеќе...

advokat.08Познатата апликација за запознавање на луѓе Happn открива интересни статистички податоци за машките професии кои најмногу ги привлекуваат девојките.

Повеќе...

tronovi.igraGame of Thrones е омилена серија на милиони луѓе во светот. Додека ја чекаме новата сезона и новите битки за тронот одвоивме 10 реченици кои кријат вистинска мудрост.

Повеќе...

zenska.deckoГледајте смешни филмови, зборувајте за вашите семејства, неговите проблеми, а во исто време, не заборавајте да флертувате со него за да го потсетите дека Вашето интересирање е многу повеќе од платонско.

Повеќе...

zima.zenska02Оние кои се родени во зима, се помалку сложени и холерични од оние кои се родени во други годишни времиња. Сепак, во ова време од годината немате многу сонце. Ова е причината зошто оние кои се родени во зима се изложени на потиснато расположение и депресија.

Повеќе...

lao.cuЛао Цу е еден од најпознатите кинески филозофи, а од него може да научиме многу важни животни лекции. Тој е најпозната фигура во Кина со векови, а има и причина зошто е така.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа