Лајфстајл

francuzinki.27Французинките се едни од најубавите жени во светот познати по својот шарм, елеганција, акцент како и стил поради кои сите им се воодушевуваме.

Повеќе...

topla.vodaПрвата работа што треба да ја направите наутро откако ќе се разбудите не е да се напиете кафе туку да внесете една чаша топла вода. Еве и зошто?

Повеќе...

dobra-sopruga0Во глобала, сите жени се добри и грижливи но астролозите велат дека одредени хороскопски знаци се подобри за брак од останатите.

Повеќе...

tusirane.27Станува збор за вeчна дилема што се обиделе да ја разрешат научниците од Харвард. Иако и двата термини за туширање имаат и добри и лоши страни сепак едниот од нив има посилна препорака од научниците.

Повеќе...

kafe.24001Изгледа дека кофеинската зависност не е толку лоша, колку што се тврди. Барем така пишува „Bright Side“ кој откри неколку причини “ЗА“ да си направите чаша кафе во моментов.

Повеќе...

parovi.23Доколку се врзете со некој во врска кој не се однесува добро со вас и се однесува како да не му е грижа за вас, тоа прави повеќе штета на вас отколку што мислите. Доколку подолго време се држите за погрешните луѓе, можеби ќе ја пропуштите љубовта на вашиот живот.

Повеќе...

horoskop.20Што е запишано во ѕвездите за 2018 година? Дознајте како ќе влијае движењето на небесните тела врз вашите желби и планови и дали вашите соништа ќе станат реалност.

Повеќе...

morska solУште во Антиката, Хипократ и Херодот препорачувале купки во морска сол при различни здравствени заболувања, особено кај реумата и ишијасот, како и кожни заболувања, воспаленија и рани. Поради своите чудотворни својства, морската сол е главна состојка на многубројни препарати за нега, здрваје и разубавување на кожата и телото.

Повеќе...

naviki.0Во рамки на истражувањето објавено во Health Affairs, научниците успеале да поврзат три здрави навики – непушење, одржување на нормална тежина и умерена консумација на алкохол – со седум дополнителни години живот. Авторите се надеваат дека нивното откритие ќе биде повик за луѓето да ги променат нездравите навики.

Повеќе...

ribi.horoskopЉубовта е многу битен дел од животот на Рибите. Нивната несебичност и посветеност знае да оди до степен за самопожртвување, што не им претставува товар, но задоволство. Често знаат потребите на другите да ги ставаат пред своите. Како љубовници се нежни и романтични, а својот партнер до третираат со несебична посветеност и грижливост.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа