Лајфстајл

trend.0Сигурно се сеќавате каков пресврт во модниот свет донесоа чокерите. Долго време после нив ниеден друг аксесоар не можеше да го замени нивниот впечатлив изглед и да ја достигне истата популарност.

Повеќе...

megan.0902Како и сите жени кои ја наполниле својата 36-та година така и славната Меган Маркл ги чувствува ефектите на стареењето на своето лице кои ја менуваат неговата форма. Сепак, Маркл не потклекнува под нив и прави сè за да го задржи својот младолик изглед.

Повеќе...

ljubov.soveti8Мажите се од Марс, жените од Венера? Дали навистина сме од различни планети и зошто навистина не можеме да се разбереме едни со други? Кога станува збор за љубовта тие сакаат исти работи.

Повеќе...

maz.07Според најновото истражување кое е спроведено на Универзитетот во Квинсленд, Австралија, откриено е дека жените во 21 век преферираат мажи кои имаат нежно лице, а мускулесто тело.

Повеќе...

stitna.zlezda07Во лечењето на хипотиреозата, исклучително важна е промената на животните навики која вклучува секојдневна физичка активност, опуштање, намалување на стресот и исхрана богата со материи кои овозможуваат нормална работа на оваа жлезда.

Повеќе...

cista-koza7Познат холивудски дерматолог кој се грижи за кожата на многу познати личности меѓу кои и Викторија Бекам, Ким Кардашијан и Бијонсе ја открива тајната за сјајот и убавината на нивната кожа.

Повеќе...

seks.zodijakШто го возбудува вашиот партнер според хорскопскиот знак. Во следните неколку страници ви претстои да дознаете како да стигнете до подобар секс со секој еден од претставниците на зодијакот.

Повеќе...

poza-seksАналниот секс е тема и ретко кој би се осмелил да зборува за неа, а за похрабрите кои се одлучиле и за овој вид секс, постои нова поза која ќе им помогне да го достигнат врвот на задоволството.

Повеќе...

zenska.trcaЗимскиот период поради ладното време изобилува со многу собиранки на затворен простор како што се различните настани, семејни ручеци, празнични забави и многу други активности кои ни дозволуваат да се опуштиме во однос на оброците.

Повеќе...

svadba.29Според трендовите се поретко модерните луѓе се решаваат да склучат брак во 20-те години. Повеќето од нив го оставаат овој важен животен чекор за 30-те години, кога веќе се зрели и имаат кариера или се финансиски стабилни.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа