Живот

sreka.09Дали нештата секогаш се одвиваат како што сакате, или пак никогаш ништо не ви оди според планот? Сигурно имате забележано дека некои луѓе едноставно имаат повеќе среќа од другите. Дали знаевте дека голем дел од оваа среќа зависи од вашиот хороскопски знак? Па, погледнете ги хороскопските кои ги следи среќа ви животот благодарение на знакот во кој припаѓаат.

Повеќе...

pretpriemnicka.06Млада претприемачка долго време ги проучувала навиките на богатите луѓе и заклучила дека сите имаат нешто заедничко.

Повеќе...

dom.0507Велат дека астрологијата има улога и во поглед на уредувањето на домот. Дали сакате дом преполн со многу сувенири кој наликува на музеј или пак минималистичка едноставност, во голема мера зависи од вашиот хороскопски знак!

Повеќе...

Prijateli-malaОвните се вистинско друштво за авантури, во неволја најдобро е да имате крај себе Бик или Лав. Водолиите и Близнаците можат да се пофалат со најголем број пријатели. Какви пријатели се хороскопските знаци?

Повеќе...

mart.rodeniТие се атрактивни личности и едноставно е тешко да не ги забележите. Од друга страна се нежни па дури и хиперсензитивни. Во основа се срамежливи и воздржани. Што ги прави посебни родените во Март?

Повеќе...

prosatka.1Ѕвездата на ТВ серијата “Big Little Lies”, Рис Витерспун, живее на најпознатата калифорниска плажа Санта Моника. Таму Рис го изградила својот дом од соништата кој го има нејзиниот впечатлив јужен карактер.

Повеќе...

tusirane.27Станува збор за вeчна дилема што се обиделе да ја разрешат научниците од Харвард. Иако и двата термини за туширање имаат и добри и лоши страни сепак едниот од нив има посилна препорака од научниците.

Повеќе...

horoskop.20Што е запишано во ѕвездите за 2018 година? Дознајте како ќе влијае движењето на небесните тела врз вашите желби и планови и дали вашите соништа ќе станат реалност.

Повеќе...

dalaj.damaНеговата утринска рутина беше преточена во книгата на Пико Јајер кој тврди дека наишол на подигнување и наоѓање радост откако и тој самиот ја пробал.

Повеќе...

familija.zimaНема да верувате колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак. Според датумот на вашето раѓање можете да откриете каков родител сте. Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте во продолжение...

Повеќе...

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа