Патувања

vulkan.0909Пространства од лава, постојан ризик од ерупција – ова е највпечатливото место за спиење, што еден екстремен патник би сакал да го посети.

Повеќе...

mikinos.04Оваа вила со прекрасен поглед на море се состои од главна куќа и три одвоени апартмани во кои се сместени дневен простор, четири спални соби и исто толку тоалети.

Повеќе...

zakintos.04Полскиот режисер Maciej Tomkow е автор на ова одлично тајмлепс видео од преубавиот Закинтос. Тимот на Maciej престојувал на Островот на желките повеќе од еден месец.

Повеќе...

italija.03Италија е можеби една од земјите кои може да се пофали со најголем број на убави места за посета. Токму и поради тоа е на врвот на популарните места за одмор, кои ја бираат туристи од целиот свет.

Повеќе...

bazent.1501Спектакуларниот ресорт „JW Marriott Phu Quoc Emerald Bay Resort & Spa“ е отворен кон почетокот на 2017-та година, лоциран е на виетнамскиот остров Phu Quoc, а веќе привлекува огромно внимание меѓу светските патници, благодарение пред сè на декорот кој остава без здив.

Повеќе...

vodopad.1201Длабоко под површината на водата помеѓу Гренланд и Исланд се наоѓа најголемиот водопад на светот наречен Данскиот Проток.

Повеќе...

plaza.0601Иако полуостровот Касандра на Халкидики е убедливо најпосетено катче на Грчкото приморје кога се работи за туристите од Македонија, многумина со сигурност се' уште не знаат дека токму таму се наоѓа и една сосема невообичаена плажа којашто никогаш не изгледа потполно исто.

Повеќе...

plazi.3006Малкумина можат да одолеат на егзотичната комбинација од бел песок и тиркизно чиста вода. Токму затоа е тешко да се состави листа од само неколку најинтересни такви плажи.

Повеќе...

plazi.2806Грција е позната по големиот број на прекрасни песочни плажи и тиркизно чиста вода, па тежок е изборот за една единствена и најубава плажа. Доколку сеуште немате одбрадно каде ќе патувате ова може да ви биде водич за избор на овогодинешната летна дестинација.

Повеќе...

vanuatu.20Кога зборуваме за острови, при тоа рајски, сигурно помислувате на Хаваи, Бали, Бора Бора, Малдиви...  Едно име кое најверојатно отсуствува од секој список со островски дестинации, сепак е Вануату.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа