Мода и убавина

dolga.kosaБез хемикалии и други додатоци, оваа маска се прави многу едноставно. Потребни ви се следните неколку намирници кои повеќето од нас ги имаме во својот дом. Доколку ги немате, тие се лесно достапни и може да ги најдете во секој маркет.

Повеќе...

usni.zimaНекогаш беа сочни, влажни и примамливи за секој маж, но како зимата се наближува, а студеното време станува секојдневие тие се повеќе стануваат суви и рапави.

Повеќе...

sal.2288Шаловите не се носат само околу вратот. Доколку погледнете во светот на славните ќе забележите дека модерниот пристап сега е многу поразличен.

Повеќе...

nutela.20Карминот за усни “Nutella” е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот “Beauty Bakerie”.

Повеќе...

miranda.19Доколку сакате да појадувате квалитетно и како супермодел, ви препорачуваме да ги испробате следниве комбинации...

Повеќе...

koza.lice16Сите ние мечтееме за убава и здрава кожа, но поради различните животни навики и надворешните влијанија, тоа понекогаш не е изводливо.

Повеќе...

trendovi 001Доколку сте љубители на модните трендови, тогаш сигурно не ја пропуштивте вртоглавата популарност на неодоливите светкави здолништа.

Повеќе...

trend.0Сигурно се сеќавате каков пресврт во модниот свет донесоа чокерите. Долго време после нив ниеден друг аксесоар не можеше да го замени нивниот впечатлив изглед и да ја достигне истата популарност.

Повеќе...

megan.0902Како и сите жени кои ја наполниле својата 36-та година така и славната Меган Маркл ги чувствува ефектите на стареењето на своето лице кои ја менуваат неговата форма. Сепак, Маркл не потклекнува под нив и прави сè за да го задржи својот младолик изглед.

Повеќе...

cista-koza7Познат холивудски дерматолог кој се грижи за кожата на многу познати личности меѓу кои и Викторија Бекам, Ким Кардашијан и Бијонсе ја открива тајната за сјајот и убавината на нивната кожа.

Повеќе...

marijaSerif

ZK