Мода и убавина

cizmi.kolena11Оваа есен она што треба да се најде во вашата колекција на чевли дефинитивно се чизмите до колена.

Повеќе...

korejka.08Не е чудно што познатите актерки се повеќе црпат трикови за убавина од Азијатките и нивните бјути рутини. Бидејќи ако погледнеме која било Корејка, Јапонка или Кинескиња, нивната кожа и коса се толку здрави, блескави, густи што посакуваме малку од нивните гени.

Повеќе...

antoneta.07Не постои жена која не слушнала за убавината на кралицата на Франција, Марија Антоанета. Сепак постојат неколку вековни тајни кои таа ги применувала со цел да го одржува својот блескав тен, нежна кожа и да ги прикрие своите недостатоци.

Повеќе...

dzidzi.30Еден од најсексипилните модели на денешницата, Џиџи Хадид, открила едноставен трик со помош на кој ја одржува својата фигура. Пред ревиите и јавните настапи, познатата манекенка има еден помалку необичен трик, кој очигледно одлично за неа функционира.

Повеќе...

boja.19Доколку цврсто бевте убедени дека црната боја ништо не може да ја замени, можеби сепак се излажавте. Барем кога се работи за претсезона, ќе доминира розовата боја!

Повеќе...

fail.combination00Некои дами со нетрпение очекуваа да дојде есента, бидејќи едвај ги издржаа високите летни температури, на други пак многу им недостига сонцето и топлото време, но со сигурност секоја дама се радува на новите модни трендови и со нетрпение очекува да го надополни плакарот со нови есенски парчиња облека.

Повеќе...

dzasika.06Џесика е доказ дека и по седум бремености телото може да се врати во форма со труд и посветеност. Таа стана фитнес зависничка и сега изгледа подобро отколку по првата или втората бременост.

Повеќе...

kosa.3009Древниот трик кој го користат Јапонките за брз раст на косата е многу поедноставен и поевтин од сите за кои досега сме слушнале, а намирницата која ја употребуваат тие сигурно се наоѓа во секоја кујна.

Повеќе...

woman-hair19Косата е круна на изгледот на една девојка. Сепак, не секогаш можете да ја обликувате како што сакате и доведете до совршенство.  Ова особено важи за ситуации во кои временските услови не ограничуваат.

Повеќе...

sminka.7Џиџи Хадид важи за една од најпознатите манекенки на денешницата а каде и да се појави изгледа феноменално во секоја прилика.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа