Љубов и секс

ribi.horoskopЉубовта е многу битен дел од животот на Рибите. Нивната несебичност и посветеност знае да оди до степен за самопожртвување, што не им претставува товар, но задоволство. Често знаат потребите на другите да ги ставаат пред своите. Како љубовници се нежни и романтични, а својот партнер до третираат со несебична посветеност и грижливост.

Повеќе...

zaveduvanje.00Сакате да заведете некого но не знаете како да почнете? Доколку се одлучите тоа да го направите со зборови, не заборавајте дека освен содржината на приказната, важен е и начинот на кој ќе пријдете. 

Повеќе...

advokat.08Познатата апликација за запознавање на луѓе Happn открива интересни статистички податоци за машките професии кои најмногу ги привлекуваат девојките.

Повеќе...

zenska.deckoГледајте смешни филмови, зборувајте за вашите семејства, неговите проблеми, а во исто време, не заборавајте да флертувате со него за да го потсетите дека Вашето интересирање е многу повеќе од платонско.

Повеќе...

tazna.zenska25Причините поради кои паровите ја раскинуваат врската не мора да бидат лимитирани само на неверство, неискреност или пак друга лоша особина. Доказ за ова е и фактот дека голем дел на добри девојки и жени на крајот остануваат со скршено срце. Но кои се причините за ова?

Повеќе...

srekna.devojka201200Таа е девојка која ќе ви ги прости сите грешки и лаги и ќе верува на вашите извинувања, бидејќи знае дека работите понекогаш не излегуваат така како што треба. Таа нема да се налути ако еднаш или два пати ги откажете плановите или ако ја оставите да ве чека. Таа нема да се разочара бидејќи ќе сфати дека можеби сте зафатени во тој момент.

Повеќе...

ljubov-jarocЈарците поседуваат сила во себе за која често ќе се прашувате откаде потекнува. Тоа што ќе го научите е дека за нив да бидат силни е единствениот избор кој го имаат. Ако се заљуват во вас тие никогаш нема да престанат да се борат за вашето внимание.

Повеќе...

zima.ljubov06Неодамнешно истражување на компанијата YouGov спроведено низ 20 земји откри дека поголемиот број од луѓето му даваат приоритет на карактерот за сметка на изгледот кај љубовниот партнер.

Повеќе...

mazi.seksИако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката имала претходно секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат.

Повеќе...

devojka.pisuva30Најдобрата врска во вашиот живот ќе биде онаа врска започната со девојка која ги запишува своите чувства и доживувања во дневник или пак ги претвора во поезија. Станува збор за девојка која не се плаши од тајните на своето срце. Девојка која има силен глас и знае дека нејзините мисли вредат. 

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium