mafini-so-praz-1

Состојки:

- јајца (толку јајца колку што сакате мафини)

- сланина или салама или свински врат

- праз

- кашкавал

Начин на подготовка: 

Загрејте ја рерната на 200C. Испрскајте го калапот за мафини со масло. Во секојa дупка на калапот ставете две парчиња сланина. Внатре во сланината ставете јајце.

mafini-so-praz 

Печете ги во рерна 12 минути. 

Кога ќе ги извадите, ставете им кашкавал и праз или што сакате. 

Тадааам, имате брз и нов начин на јајце за доручек! Добар апетит!

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK