Храна

lin coukТајната лежи во јадење на вистинската храна и кај овој режим на исхрана не е важно колку јадете туку што ќе јадете на дневна, неделна и месечна база. Оваа диета е многу здрава и ако сте дисциплинирани, можете да очекувате неверојатни резултати.

Повеќе...

banana-malaБананите содржат три видови шеќери, а освен тоа изобилуваат со растителни влакна па затоа важат за едни од најбрзите извори на енергија. Освен нивните хранливи вредности, имаат моќ да отстранат бројни непријатности кои вообичаено ги решаваме со таблети.

Повеќе...

kokoska.23Натриум нитратот е на прво место во списокот со најопасни додатоци, а кој се користи при производството на продукти од месо – сувомеснати и конзервирани месни продукти.

Повеќе...

zitarici-malaДоколку сте во потрага по здрав, брз и воедно и евтин појадок тогаш ние го имаме вистинското решение за вас. Она што вие го барате се дефинитивно овесните снегулки – тие се евтини, се подготвуваат лесно, а изобилуваат со хранливи материи. Богати се со влакна, па секако нема да огладнете после само еден час, ниту пак ќе бидете прејадени па нема да имате “место” за ручекот.

Повеќе...

kafe.24001Изгледа дека кофеинската зависност не е толку лоша, колку што се тврди. Барем така пишува „Bright Side“ кој откри неколку причини “ЗА“ да си направите чаша кафе во моментов.

Повеќе...

hrana.0Доколку сте од оние девојки кои се трудат да имаат здрава исхрана, но килограмите и понатаму се таложат, овој текст е повеќе од потребен за вас.

Повеќе...

riba.hranaКонсумирањето риба ја подобрува интелигенцијата и спиењето - велат докторите од универзитетот Пенсилванија. Нивната студија беше објавена на порталот „Eurekalert“.

Повеќе...

viktorija.sikret14Моделите на „Victoria’s Secret“ важат за едни од најубавите, но и најзгодните жени во светот. Тие во текот на целата година напорно вежбаат и ја одржуваат својата форма за најголемото шоу во годината, кое за некоја недела ќе се одржи во Шангај.

Повеќе...

zima.0211Зимскиот период со себе носи многу студ кој го лади нашиот организам. Но, важно е да знаете дека постојат определени видови храна кои ја поттикнуваат термогенезата.

Повеќе...

cokolado.01Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор дува ветер и паѓа дожд а вие уживате во шолја топло чоколадо, потполно сами, или со своите сакани?

Повеќе...

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа