Лајфстајл

dobar-mazДобивањето на универзитетска диплома, возачката дозвола и слично, се само дел од работите кои го означуваат периодот кога момчето прераснува во маж. Но дали тоа се вистинските работи со кои се странува маж? Размислете повторно...

Повеќе...

horoskop-zenaПоследниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања.

Повеќе...

deca.pisuvaЗа време на најдолготрајното истражување на деца генијалци во историјата, во текот на 4 децении научници следеле 5.000 деца, кои покажаа резултати во најгорниот 1% по интелект.

Повеќе...

 ljubov.parВо зодијакот постојат хороскопски знаци кои не го даваат срцето така лесно но кога ќе го дадат - сакаат засекогаш! Дали поради болка во минатото, без разлика дали е поради претпазливост или едноставно поради тоа што е во нивната крв. Три хороскопски знаци се токму од овој тип – тие се заљубуваат многу ретко, но дозволат ли некого до најскриената душа, тоа е за цел живот.

Повеќе...

mistarizona0Многупати личноста која ви се допаѓа може да биде незаинтересирана доколку вие “трчете“ по неа се додека не почнете да се одалечувате и станете тешко достижна.

Повеќе...

viktorija.sikret14Моделите на „Victoria’s Secret“ важат за едни од најубавите, но и најзгодните жени во светот. Тие во текот на целата година напорно вежбаат и ја одржуваат својата форма за најголемото шоу во годината, кое за некоја недела ќе се одржи во Шангај.

Повеќе...

cizmi.kolena11Оваа есен она што треба да се најде во вашата колекција на чевли дефинитивно се чизмите до колена.

Повеќе...

korejka.08Не е чудно што познатите актерки се повеќе црпат трикови за убавина од Азијатките и нивните бјути рутини. Бидејќи ако погледнеме која било Корејка, Јапонка или Кинескиња, нивната кожа и коса се толку здрави, блескави, густи што посакуваме малку од нивните гени.

Повеќе...

antoneta.07Не постои жена која не слушнала за убавината на кралицата на Франција, Марија Антоанета. Сепак постојат неколку вековни тајни кои таа ги применувала со цел да го одржува својот блескав тен, нежна кожа и да ги прикрие своите недостатоци.

Повеќе...

zodijak.ovenАстролозите велат дека лицата родени во овој хорскопски знак се најдобрите луѓе во Зодијакот. Тие имаат многу позитивни карактеристики. Во продолжение неколку од нив, кои ќе ве натераат во вашиот живот да имате пријател роден во знакот Овен.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа