Вести

News image

Украдени речиси 3.000 евра од маркет во кругот на Клинички центар

Македонија | Сабота, 23.9.2017

Непознат сторител синоќа украл 169.950 денари дневен промет од маркет во кругот на Клинички центар Скопје, информира денеска Министерството за внатреш...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Шоутајм

News image

Анабела во големи проблеми: Поминувам низ пекол поради ќерка ми Луна

Трач | Сабота, 23.9.2017

Познатата српска пејачка Анабела Атијас, мајката на Луна Џогани, која е дел од реалното шоу „Задруга“ и започна романса со оженетиот пејач Слоба Радов...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Лајфстајл

News image

Рецепт за вечна љубов: Се чита за 15 секунди, а поуката ќе ја паметете вечно!

Љубов и секс | Сабота, 23.9.2017

Секој заљубен пар преба да исполни само една задача. Ако успее во тоа, нивната љубов ќе трае вечно а тие засекогаш ќе бидат заедно.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Технологија

News image

Медицински дронови ќе ги засилат швајцарските болници

Дизајн | Сабота, 23.9.2017

Болниците во Швајцарија во октомври ќе добијат медицински дронови кои што ќе ја сочинуваат револуционерната автономна мрежа за достава.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани
turlitava

Забава

News image

Германски пензионер мислејќи дека е злато пронашол нуклеарна бомба и ја однел дома

Занимливости | Сабота, 23.9.2017

Германски пензионер чие што хоби било трагањето по злато, во близина на германскиот град Ораиненбург пронашол ураниум за кој што се претпоставува дека...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Спорт

News image

Лош ден за „баварците“: Цела Германија му се смее на заменикот на Нојер

Фудбал | Сабота, 23.9.2017

Баерн Минхен со предност од 2-0 во дуелот со Волфсбург на крајот си замина со еден бод (2:2) што е прв нерешен резултат против овој клуб на домашен те...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани