Големо срце

nikola-novoselski-thumbМладиот Никола Новоселски, по тешката сообраќајна несреќа која се случи на 8 април 2012 во Струмица има потешкотии со дишењето.

 

Повеќе...

filip-mihajlovski-thumbМладиот Филип Михајловски (18) го има скршено седмиот вратен пршлен. Како последица на тоа, остана парализиран од градите надолу.

Повеќе...

eva-m240Поради неможноста да се доплати операцијата, малата Ева вчера била вратена во Македонија од Бугарија. На семејството Илиевски му недостасуваат уште 11.300 евра.

Повеќе...

humanost-thumbОд денес, 1ви август, па во наредните 10 дена, се случува хуманитарна лицитација на рачни ракотворби, чија цел е собирање средства за петтото лекување на Јоце Блажевски во Русија. Имено, Јоце боледува од церебрална парализа, а за неговото лекување потребна е голема сума на пари.

Повеќе...

eva-thumbВерувам дека има Господ и дека ќе ја поживее Ева, ќе го дочека денот на операцијата, вели Дејан Илиевски, татко на двомесечно бебе што има дијагностицирано тешка срцева мана – хипопластично лево срце со ASD, VSD и белодробна хипертонија.

Повеќе...

humanost-thumbСо цел да се помогне на Дијана Јованова, која боледува од тешко бубрежно заболување, на 23 јуни 2012 г. со почеток во 21 часот во кафулето Studio In во Скопје, ќе се одржи хуманитарна свирка, на која ќе настапат Стефан и Белчо.

Повеќе...

darin-nina-thumbВи се обраќаме за Ваша подршка и помош, имено на нашата ќеркичка Нина (4години) пред половина година и дијагностицираа ретко метаболно митохондријално заболување (Leigh sy. Complex IV deficiency), а од пред два месеци дознавме дека и нашето синче Дарин (1година) ја има истата генетска мутација за оваа болест. 

Повеќе...

humanost-thumbТимот на Донации.мк повторно ве повикува да помогнете доколку имате можност за тоа. Се работи за 23. годишниот Никола Нешоски...

Повеќе...

eva-ilievska-thumbПријатели, апелираме до секој од вас, да и помогнеме на малата ЕВА ИЛИЕВСКА, со вртење на бројот 077143402 (ВИП корисници).

Повеќе...

filip-thumbМалиот Филип Петровски боледува од тумор на мозокот, и мора итно да се оперира во болницата Систина.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium