Вести

News image

ФОТО: Страотен земјотрес со јачина од 6,8 степени по Рихтеровата скала ги погоди Филипини

Свет | Сабота, 29.4.2017

Земјотрес со јачина од 6,8 степени по Рихтеровата скала ги погоди Филипини, при што се повредени две лица и оштетени неколку згради.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Шоутајм

News image

Поубава и од мајка ѝ: Запознајте ја ќерката на Синди Крафорд

Трач | Сабота, 29.4.2017

Иако се уште е млада и има само 15 години, Каја Гербер со своите фотографии веќе ги освојува како социјалните мрежи, така и модната индустрија.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Лајфстајл

News image

Главен готвач предупредува: Ако ова го видите на мени во ресторан, веднаш заминете од таму

Храна | Сабота, 29.4.2017

Ентони Бордеин, главен готвач и водител на кулинарска емисија кој ги следе најпопуларните кулинарски трендови, вели дека ако во состојките н...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Технологија

News image

Google прави голем чекор во фотографирањето: Правење на јасни ноќни фотографии од секој телефон

Мобилни | Петок, 28.4.2017

Голем дел на најнови смартфони можат да прават пристојни фотографии со нормална светлина, но по зајдисонце сликите имаат многу „шум“, малку детали и н...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани
turlitava

Забава

News image

Со дрон ја шпионираше својата гола комшика: Кога таа го забележа тоа настана општ хаос

Видео | Сабота, 29.4.2017

Додека девојката безгрижно си лежеше под сонцето во разголено издание го забележа шпионското летало над себе. Кога ќе се видите како таа реагираше на ...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Спорт

News image

Врие во Реал: Оштетени навивачи редат тужби против “кралскиот клуб”

Фудбал | Сабота, 29.4.2017

Актуелниот европски првак Реал Мадрид стапи со присилно одземање на годишните влезници на своите навивачи кои ги препродавале за натпреварот против Ба...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

brziIBesni